Kozí kolostrum

Co je Kolostrum?

Kolostrum, nebo jinak mlezivo - je cenná látka, první mléko, které se tvoří v mléčné žláze a to pár hodin před a po narození kůzlat. Je to hustá smetanovo - žlutavá tekutina, která je první potravou, kterou potomek přijímá a chrání organismus před bakteriálními a virovými infekcemi.
Tímto cenným nápojem kozy zajistí své potomstvo před nemocemi. Takové první mlezivo nažloutlé barvy obsahuje množství ochranných látek. Je taky důležitým zdrojem imunoglobulinu, vitamínů, minerálů a proteinů. Obsahuje taktéž biologicky aktivní molekuly, které jsou nezbytné pro imunitu a růst.

Kozí kolostrum je výživovým doplňkem s množstvím pozitivních účinků na organismus.
Obsahuje veliké množství imunoglobulinů, laktoferin (pomáhá transportovat železo do červených krvinek a odstraňuje viry), biominerály, speciální antivirové a antibakteriální látky a interferon. Kromě imunních a antibakteriálních látek vám však dodá i důležité vitamíny a minerály, jakými jsou: A, B1, B2, B, C, E, D, kyselina listová, stopové prvky, vápník, hořčík, mangan, draslík, sodík ...

Při získávání kozího kolostra je třeba dbát na to, aby se do něj nedostali žádné mikroorganismy, proto se po odebrání dá ihned zchladit. Takovému to zchlazení se říká - chlazení šokem. Tato zchlazená směs se zpracuje na prášek, který se dále zpracuje do formy kapslí.

Kozí kolostrum je unikátní v tom, že svým složením je nejblíže mateřského mléka. Posílí imunitní systém, proto vhodné i pro lidi, kteří trpí častými virovými a jinými infekcemi.


rozhodnutiecertifikat 1Pozitiva spojené s užíváním kozího kolostrem:

  •  příznivě ovlivňuje psychickou rovnováhu
  •  zpomaluje stárnutí pokožky, je často využiváno i v kosmetice
  •  podporuje střevní mikroflóru a tím udržuje zdravý zažívací trakt
  •  pomáhá při chorobách trávicího ústrojí (např.: průjem, kolika, nádor na žaludku, vředy, pálení žáhy a jiné)
  •  napomáhá při hojení kůže, svalů a kloubů
  •  podporuje hojení různých kožních nemocí, jako jsou akné, mykózy, ekzémy a psoriáza
  •  pomáhá při artróze, artritidě a svalových poraněních
   

Kozí kolostrum - výživový doplněk

Doporučuje se užívat jako prevence proti chřipce, nachlazení a virové onemocnění, obsahuje účinné látky, které napomáhají organismu bránit se vůči vnějším virům a bakteriím a tak posiluje imunitu, podporuje střevní mikroflóra a tím dodržuje zdravý zažívací trakt. Podává i při onemocnění, rekonvalescenci, po úrazu a dlouhodobém užívání antibiotik.
Je doporučován i sportovcům a to proto, že přispívá k růstu svalům a podporuje výkonnost a vytrvalost. Užívání tohoto výživového doplňku prospívá celému vašemu tělu.

Kozí kolostrum MOHOU užívat jak děti, tak i dospělí. Dle lékařských studií je doporučeno podávat dětem kolostrum jako prevenci proti virové onemocnění a jako podporu pro jejich růst.