Složení: 100% kozí mléko. Obsah tuku 26% hm.

Sušené kozí mléko plnotučné je vyráběno z kozího mléka pocházející z Holandska. Je to biologicky významný nápoj obsahující minerální soli vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a fosforu, soli stopových prvků, mědi, zinku, manganu, titanu, chromu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovou.


Vzhledem ke kravskému mléku má nižší obsah železa, kobaltu, vitaminu B12 a kyseliny listové. Naopak má ale vyšší obsah fosforu a vápníku, vitamínu D a riboflavinu. Výhodou je i nižší obsah sodíku. Množství bílkovin je částečně vyšší než v mléce kravském. Důležitý rozdíl však spočívá v jejich složení a to je pravděpodobně důvod proč organismus některých lidí snáší kozí mléko podstatně lépe než kravské. Lepší stravitelnost kozího mléka je způsobena rozměry a složením tukových částic, které jsou rozptýleny v malých kuličkách (podobně jako u mléka mateřského).

Použití:
Předností sušeného kozího mléka je, že si připravíte jen tolik nápoje, kolik právě spotřebujete.
Připravíte si z něj všechny mléčné nápoje jako z kravského mléka tedy bílou kávu, kakao, koktejly, instantní čokoládové nápoje apod.

Návod na přípravu:
Příprava 100ml nápoje: 10 
- 12,5 g  prášku (1 polévková lžíce) zalijeme 100ml teplou nebo studenou vodou a zamícháme.

Při přípravě studeného nápoje použijeme mixér nebo šejkr na lepší pro míchání mléka. Při použití studené vody se mohou dělat malé hrudky.

Nutriční hodnoty na 100g:

obsah tuku min. 26 % hm.

Výživové údaje v

100g

Energia

2150kJ / 515kcal

Tuky

26g

z toho nasýtené mastné kyseliny

22g

Sacharidy

33g

z toho cukry

33g

Bielkoviny

26g

Soľ

0,7g


Balení: 2500g.

Upozornění: Dehydrovaný výrobek.

Není určeno jako potravina pro kojence do 12 měsíců. Skladovat mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu do 25 °C, při relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70 %. Po každém použití pečlivě uzavřete vnitřní a vnější obal. Zabráníte tím tvrdnutí směsi.
Výrobek může obsahovat sóju.

Země původu: Nizozemí

Baleno: ASP s.r.o, Divina - Slovenská Republika

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Sušené kozí mléko - plnotučné 2500g

  • Výrobce: ASP s.r.o
  • Kód výrobku: 031
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 750 Kč
  • 1 690 Kč

  • Cena bez DPH: 1 470 Kč